Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekutor mi mdrží zbyvajici cast z rozdelovane podstaty a nechce mi ji vyplaatit

Vloženo: 24.08.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den co bych mela udelat kdyz mi soudni exekutor nechce vyplatit dle usneseni zbyvajici cast z rozdelovane podstaty usneseni je jiz mesic po nabyti pravni moci v usnesení stoji ze žadné dalsi pohledavky nebyly přihlašené a žádné nebyly odmítnuté dale je usnesení to ze soudní exekutor rozhodl podle § 337c odst. 7 o. s. ř Nehlede nba to ze pokazde at telefonicky ci osobne se snazim informovat o postupu tohoto usneseni tak semnou nikdo nechce mluvit a pokud semnou nekdo vyjimecnbe mluvi tak mi pokazde rekne ze on toto usneseni sice nema pod sebou tak ze mi ktomu nemuze nic rict a kdyz jsem zadala o prepojeni na exekutora bylo mi receno ze me neprepoji a ze tam neni a kdyz jsem je prosila at me prepoji na jeho sekretarku ze si sni domluvim termin na schuzku s panem exekutorem tak mi rekly ze me tam taky neporepoji a ze tam neni nesledne mi polozily telefon a ted kdyz tam volam tak mi na podatelne reknou ze me prepoji a pokazde me prepoji na drazebni oddeleni kde mi jedna a ta sama pani rekne ze mi nema co ktomu rict kdyz tam jdu osobne tak ted üz mi rikaji ze ta pani co to ma nastarost je nemocna nevim zda je moje domeni spravne kdyz si myslim ze nejednaji podle zakona ale nevim kam bych se mela obratit a pisemne jsem je o vyplaceni zadala jiz dvakrat a nedoistala jsem ani zadnou odpoved posilala jsem jim pres email a podala pisemne na podatelne exekutorskeho uradu.DEkuji K.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
na Váš dotaz jsme odpověděli již 22.8. Pokud s Vámi soudní exekutor nekomunikuje, obraťte se písemně přímo na exekuční soud.
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis