Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekutor a jeho odměna

Vloženo: 15.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. V roce 2008 jsem zavinil autonehodu s nepojištěným autem (neveděl jsem že není pojištěné) při ktere zemřeli 2 kamarádi. Byl jsem odsouzen na 3,5roku nepodmíněně s tím že pozůstalým musím celkem zaplatit 1 800 000 kč. V té době jsem byl čerstvě po škole a neměl jsem žádnou práci. V roce 2009 jsem nastoupil vykon trestu. Jelikož jsem neměl možnost z čeho platit dluh, tak mi začly postupně naskakovat exekuce a tím pádem na mě parazituje exekutor. Za tu dobu jsem zaplatil už přes 750 000 Kč ale dluh nějak extra neklesl. Chtěl bych se tím to zeptat, jestli neni nejaká možnost že by se penále exekutorovi odpoustilo z důvodu že jsem neměl ani tu možnost začít splácet sám od sebe. Děkuji za odověď a s přáním hezķého dne J.H.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
automatické "odpuštění" části dluhu zákon nezná, jedinou osobou, která Vám může část dluhu (např. úroky z prodlení, o kterých nejspíše hovoříte) prominout, je "oprávněný", kterým je věřitel, tedy osoba, které dlužíte. Pokud oprávněného požádáte o prominutí části dluhu a Vaší žádosti bude vyhověno, bude to následně důvodem pro podání návrhu na částečné zastavení exekuce co do části prominutého dluhu.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis