Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekutor

Vloženo: 23.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, zjistil jsem že mám exekuci na plat v polovině května. Celá vymáhaná částka mi byla odečtena z výplaty, což jsem považoval za vyřízené co se týká exekuce. Pár dní na to mi opět volal exekutor že mám zaplatit smluvenou splátku. Proč bych měl platit další peníze když mi z platu byla odečtena celá vymáhaná částka? Nyní mi exekutor vyhrožuje že přijede do bytu zabavit věci v celé výši vymáhané částky a tvrdí mi že peníze od zaměstnavatele ještě nemá.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
doporučujeme Vám co nejdříve u Vašeho zaměstnavatele zjistit důvod, proč nebyla srážka ze mzdy zaslána soudnímu exekutorovi tak, jak zaměstnavateli ukládá zákon (občanský soudní řád).
 
Exekuční řád dává exekutorovi možnost provést exekuci i více způsoby najednou, a to zejména v situaci, kdy jeden způsob (např. srážky ze mzdy) není dostačující. Z jeho strany nebylo ze mzdy sraženo ničeho, v takové situaci tedy má oprávnění provést exekuci i jiným způsobem (prodejem movitých věcí povinného).
 
Rovněž Vám doporučujeme si ověřit, zda byla v exekučním řízení vymožena celá vymáhaná povinnost, tedy nejen "jistina" (původní dluh), ale i další položky - příslušenství jistiny (úroky),  náklady předchozího nalézacího řízení a náklady exekučního řízení (zejména odměna exekutora). Velmi často se totiž stává, že povinní (dlužníci) mají exekuci za "uhrazenou" ve chvíli, kdy je sražena "jistina", ale ve skutečnosti zbývá k vymožení stále (často) vysoká částka představovaná dalšími "složkami" vymáhané povinnosti.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis