Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekutor

Vloženo: 26.06.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mám ještě nějakou jakkoukoliv možnost ubránit se zabavením majetku exekutora.Dlužím 17.673kč jisté spol.Jsem v návrhu na Insolvenci,ale bude to trvat nejméně 1měsíc.Kontaktovala jsem exekutora s prosbou,zda bych nemohla posílat částku po splátkách,řekl mi,že je to vyloučené,že už to prošlo soudem a chtějí celou částku do 7.7.2014.Jsem samoživitelka,ačkoliv zaměstnaná,dostávám výplatu na 3x.Jsem zoufalá,vím že svou vinnou jsem se dostala až sem,ale žádám Vás o radu,o pomoc o obranu zda tedy v našem státě nějaká ještě zůstala.Děkuji za odpověd. Radka

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
na splátkový kalendář není zákonný nárok a záleží proto pouze na uvážení exekutora, zda Vám splátky povolí či nikoli. I pokud Vaší žádosti nevyhoví, můžete dluh postupně splácet a splátky zasílat. Pokud máte více dluhů u různých věřitelů, měla byste však platit poměrně každému z nich.
 
Nicméně podání návrhu na insolvenci má za následek, že exekuci lze nařídit, avšak nelze ji provést. Znamená to tedy, že do doby, než bude rozhodnuto o Vašem návrhu, způsobu řešení úpadku i po dobu trvání insolvence, nemůže exekutor provést exekuci, tj . např. obdržet částky stržené z výplaty či účtu na základě vydaného exekučního příkazu. Veškerý Váš majetek musí být totiž použit na poměrnou úhradu všech dluhů řešených v rámci insolvenčního řízení.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis