Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuční vystěhování z bytu /oprávněnost nájemního vztahu/

Vloženo: 22.09.2017
Kategorie: 
Nájemní bydlení
Text otázky: 

Mým klientům hrozí exekuční vystěhování /jako neoprávněným nájemcům bytu/ s termínem 10/10 2017 ačkoliv stále probíhá soudní řízení /prvoinstanční/ o stanovení oprávněnosti jejich nájemního vztahu, které zahájili nájemci zmíněného bytu. Vlastník bytu /MČ Praha 6/ však dala exekutorovu pokyn, že musí exekučně vystěhovat ještě před rozhodnutím soudu, byt chtějí následně prodat, Jak se mohou v této situaci bránit? děkuji za brzkou odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
soudní exekutor je oprávněn kohokoliv odkudkoliv exekučně vystěhovat pouze tehdy, pokud o povinnosti vyklidit prostor (např. byt) rozhodl pravomocně soud a soudem nařízená lhůta k vyklizení prostoru daná uživateli prostoru již vypršela. V každém soudním řízení "o vyklizení" si soud musí jako předběžnou otázku vyřešit, zda uživatel užívá prostor oprávněně či neoprávněně, bez vyřešení takové předběžné otázky není vůbec možné, aby rozhodl o vyklizení prostoru.
 
Bylo-li tedy ve prospěch pronajímatele vydáno soudní rozhodnutí přikazující Vašim klientům prostor vyklidit a toto rozhodnutí je pravomocné a vykonatelné, může být provedena exekuce vyklizením.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis