Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekučně zablokovaná složenka

Vloženo: 11.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, Měla bych dotaz. Přítel má z predchozího manžlství poměrně hodně exekucí. Delší dobu už se v tom plácáme. Nedavno přítel prošel soudem s jednou firmou, která měla výši úroků v rozporu se zákonem. Soud vyhrál a nějaký přeplatek mu měli vracet. Problém nastal ve vyplacení, protože nemá účet. Nakonec se domluvili na vyplacení složenkou. Což si ale exekutor nechal do posledního možného termínu. Peníze poslal, ale hned druhy den vystavil exekuci na úroky z další uzavřené exekuce, která byla shodou okolností v té době zaplacena a chybělo cca 3970Kc doplatit na úrokach. A teď se chci zeptat jestli je možné, že byla složenka zablokována a pošta jí nechce uvolnit, dokud nedostane příkaz od exekutora? Já už hledala informace všude, ale jediné co čtu je, že exekutor složenky nepostihuje. Děkuji moc za odpověď Hanka

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jedním ze způsobů provedení exekuce je i tzv. "přikázání pohledávky", které znamená, že má-li povinný (Váš přítel) vůči někomu pohledávku (např. na vrácení úroků), může být taková pohledávka přimo postižena exekucí, kdy se taková částka vůbec nedostane do sféry vlivu povinného ale je rovnou vyplacena soudnímu exekutorovi. Pokud soudní exekutor postihl nárok Vašeho přítele takovým způsobem - vydal pro to exekuční příkaz - učinil tak po právu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis