Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekucev

Vloženo: 13.07.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den na soudu jsem vzdelil dorucovaci adresu na ktere jsem bydlel 3mesice po od stehovani mi tam chodila posta dal od soudu ja nevedel ze tam neco posilaji a proto jsem ji nemenil a postu neprebiral ted mi prisla exekuce. Nemeli by mi to poslat po nekolika nevyzvednuti na trvalou adresu a jak se mam ted branit dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
pokud jste sdělil soudu adresu, na kterou Vám má být doručováno, soud (příp. soudní exekutor, který je soudem pověřen k provedení exekuce) je povinen Vám doručovat primárně právě na Vámi sdělenou doručovací adresu. Skutečnost, že jste si na této adrese přesto poštu nepřebíral, jde bohužel k Vaší tíži. Vaše námitka, že jste nevěděl, že Vám na tuto adresu bude soud "něco" posílat, neobstojí, neboť adresu jste soudu sděloval právě proto, aby Vám soud případně na tuto adresu zasílal písemnosti.
 
Doporučujeme Vám kontaktovat soudního exekutora a požádat o nahlédnutí do exekučního spisu, na což máte jako účastník exekuce nárok. Nahlédnutím do spisu zjistíte celý dosavadní průběh exekučního řízení, včetně způsobu, jakým se Vám soudní exekutor pokoušel doručit písemnosti.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis