Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce a zablokovany ucet

Vloženo: 13.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, mel jsem exekuci na 199 tisic.Byl mi zablokovan ucet,ze ktereho mi byla vetsi cast penez uhrazena. Ucet byl cca po pulroce odblokovan,ikdyz exekuce nebyla cela zaplacena. Splacim dale splatkovym kalendarem i srazkou ze mzdy. Zbyva doplatit cca 60 tisic a nyni mi byl ucet znovu zablokovan,ale je blokoban na 110 tisic. Zadal jsem o vycisleni zbytku dluhu a to mi bylo receno, ze je to jen necelych 60 tis. Proc mam tedy blokaci v bance na 110 tisic?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
není nám zřejmé, z jakého důvodu Vám Vaše banka zablokovala účet na částku 110.000,- Kč, tuto odpověď by Vám měla podat přímo banka.
 
Otázkou je, na jakou částku byl exekutorem vydán exekuční příkaz k postižení Vašeho účtu. V exekučním příkazu může být sice jako jistina vedena částka 60.000,- Kč, ale pokud bylo k této částce dopočítáno např. příslušenství (typicky úroky z prodlení) nebo náklady exekučního řízení, mohla by výsledná částka pro blokaci skutečně dosahovat částky 110.000,- Kč.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis