Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce z ukonceneho dedictvi

Vloženo: 03.03.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

dobry den mam dotaz ke svemu pripadu ..pred 2 lety umrel otec podle dedictvi bylo rozdeleno aktiva a pasiva tak ze zustalo v plusu tim padem jsme prijmuli dedictvi..vse radne zalatili a rozdelili..po pul roce od ukonceneho dedictvi se ozvala exekutorska firma ze jim dluzime penize a zacal dlouho skoro 2 lety boj psani a odvolavani ..ted po nas chteji tolik penez ze neni mozne je uspokojit protoze takovou castku jsme ani nededili..vubec nerespektuji usneseni o dedictvi ze vse bylo ukonceno a rozdano..nyni prisla vyzva k dobrovolnemu zaplaceni exekuce z roku 1990 soudne predana 2006 . dekuji za jakoukoli reakci po telefonu rad vysvetlim prehledneji pripadne zaslu usneseni emailem. dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem k tomu, že Váš otec zemřel po 1.1.2014, tedy již za účinnosti nového občanského zákoníku, vztahuje se na dědice zákonná odpovědnost za veškeré dluhy zůstavitele (zemřelého), a to bez ohledu na výši aktiv dědictví nebo dědického podílu toho kterého z dědiců.
Takové odpovědnosti by se býval mohl dědic zbavit pouze tím, že by před dědickým soudem (notářem) učinil tzv. "výhradu soupisu", kdy by notář provedl fyzicky sepsání majetku zůstavitele a jeho ocenění. Teprve tehdy by každý z dědiců odpovídal za dluhy zůstavitele pouze do výše ceny nabytého dědictví.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis