Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce z Rakouska

Vloženo: 17.07.2014
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, před 20 lety jsem žila a pracovala v Rakousku, kde se mi narodil syn, otcem je rakušan, se kterým jsem ale nikdy nežila a na syna mi nic neplatil. V roce 2001 jsem se odstěhovala zpět do čr. Na syna mi chodily přídavky dál v Rakousku. Po jeho 18 narozeninách mě oslovili s tím, abych doložila, kam a kde chodil do školy, jestli dle studuje atd...Vše jsem napsala jak bylo. V ČR jsem žádné přídavky na dítě nebrala. Nyní mi přišla výzva ke vrácení přídavků od roku 2008. Celá částka dělá 11.700,- €! Tyto peníze nejsem schopná zaplatit. Jsem cca 1,5 roku evidovaná na ÚP, bydlím s rodiči, o které se starám, nemám žádný majetek...Jak a kam se mám obrátit? Hrozí mi exekuce, ale nevlastním žádný majetek, navíc syn bude ještě rok ve škole a zde mi zpětně nikdo žádné dávky na něj nedá. Jsem zoufalá, prosím poraďte mi.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
podmínky pro výplatu rodinných dávek i jejich výše se v jednotlivých zemích Evropské unie značně liší a my bohužel nejsme poradna zabývající se rakouským právem. Doporučujeme Vám proto obrátit se na specializovanou organizaci či kancelář v ČR, případně se můžete pokusit poradit s poradcem EURES, kteří znají základní informace o rodinných dávkách v EU (seznam poradců je na tomto odkaze: https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?catId=3&acro=eures&lang=cs ) . 
 
Zkuste se obrátit na nějakou neziskovou či bezplatnou státní organizaci přímo v Rakousku, kde budou mít nejaktuálnější a nejpřesnější informace, jakým způsobem se můžete bránit, když v žádosti o přiznání přídavků jste uvedla pravdivé informace, dávka Vám byla přiznána a poskytována a nebyla jste si tedy vědoma, že by nárok nevznikl. 
 
Doporučujeme se taktéž obrátit na příslušnou instituci, od níž Vám byla doručena výzva, podat odvolání či požádat o prominutí dluhu (např. i jen jeho části), případně o splátkový kalendář. Především však zkuste požádat o přesné informace, jaké jsou možnosti obrany před hrozící exekucí.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis