Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exekuce výsluhy

Vloženo: 22.04.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, pobírám výsluhový příspévek, ten byl zasílán na účet, exekutor mi obestavil účet a celý výsluhový příspévek je mi odebrán. Spořitelna mi vyplatila dvojnásobek minima. Požádal jsem MV o zasílání výsluhy složenkou. Počítám s tím, že mi po čase zablokuje vyplácení výsluhy přímo u MV.Mám nárok na vyplacení dvojnásobku minima od MV ? Dékuji předem za odpovéď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
dojde-li k postižení výsluhy přímo u jejího plátce (MV), stane se tak za použití jiného způsobu provedení exekuce, a to "srážkami ze mzdy". V takovém případě nemáte sice nárok na jednorázovou výplatu dvojnásobku životního minima jako v případě provedení exekuce "postižením pohledávky u peněžního ústavu", nicméně z Vaší měsíční výsluhy nesmí být sražena tzv. "nezabavitelná částka". Tato částka je  upravena v nařízení vlády č. 595/2006 Sb.
 
Text nařízení vlády naleznete na webové stránce MPSV http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=nv595_2006.
 
Tým Iure

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis