Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce vs. Insolvence

Vloženo: 20.10.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co je v mé situaci lepší řešení? Jako mladá a blbá jsem si napůjčovala peníze, kvůli býv.přiteli. Bohužel, dnes, nejsem schopna splácet všechny závazky, i když alespoň některé splátky posílám... Celkový dluh činí cca 500 000 kč. Zatím na mne není uvalena exekuce, s věřiteli komunikuji a snažím se neustále hledat novou cestu, jak dluhy splácet. Jde ale o to, že abych nebyla v neustálém prodlení a nenarůstaly úroky, musela bych měsíčně hradit na splátkách 12 000 kč. Výplatu mám kolem 15 000,- takže by mi na nájem + živobytí nezůstalo v podstatě nic. A proto se chci zeptat, zda je v mě situaci lepší nechat si uvalit exekuci na mzdu, s tím, že mi zůstane nějaké nezabavitelné minimum, ovšem celkovou sumu tak budu nejspíš splácet celý život. A nebo jít do oddlužení? Tam si ale myslím, že celková částka co zbyde, je nižší než při exekuci na plat..Jsem zaměstnaná,ale žádný hodnotný majetek nevlastním.. Tak která cesta by pro mne byla rozumnější? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Vaši situaci si prostřednictvím této poradny netroufáme posoudit, proto Vám doporučujeme, abyste požádala o poskytnutí právní pomoci a případné podání návrhu na oddlužení buď některého z advokátů nebo akreditovanou osobu pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Seznam advokátů naleznete na webu www.cak.cz, seznam akreditovaných osob na sako.justice.cz.
 
Tito budou po podrobném seznámení s Vaší situací schopni posoudit, zda je možné podat návrh na oddlužení a pomoci Vám tak alespon částečně umořit dluhy.
 
Za přípravu návrhu na oddlužení nejste uvedeným osobám dle insolvenčního zákona povinna ničeho platit, jejich odměna ve výši 4.000,- Kč bude uhrazena až během insolvenčního řízení.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis