Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce v insolvenci

Vloženo: 15.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, děkuji. Takže to, že mi byla dána exekuce na účet, za manželovu exekuci, když má schválenou insolvenci je zcela v pořádku? Pak tedy nerozumím tomu, k čemu ta insolvence je. Myslela jsem, že pomáhá lidem k oddlužení....a ono je to tak, že zadluží toho druhého? Navíc pokud se přihlásili, tak se jim to zaplatí 2x ? Děkuji a s pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
insolvenční řízení může pomoci oddlužit tu fyzickou osobu, která na sebe návrh na oddlužení podá, nebo na kterou podají návrh její věřitelé. Ve Vašem případě je takovou osobou pouze Váš manžel, protože pouze proti Vašemu manželovi je vedeno insolvenční řízení.
Je samozřejmé a logické, že pokud bude věřiteli dluh uhrazen v rámci Vaší exekuce, nebude v takové výši hrazen v rámci insolvence Vašeho manžela. V případě opačného postupu by na straně věřitele došlo k bezdůvodnému obohacení a věřitel by musel toto obohacení vrátit.
 
Tým IuRe  

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis