Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce u kamarádky

Vloženo: 14.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, bydlím dočasně u kamarádky(14 dní) a budu bydlet do konce srpna.Minulý rok tu měla ubytovaného pána, kterému dnes přišlo oznámení o provedení mobiliární exekuce. Dotyčný tu již nebydlí a má zrušené trvalé bydliště. Prý ale stačí korespondenční adresa. Je možné se proti tomu nějak bránit? Hrozí zabavení jejich věcí, ale i mých jakožto s osobou nezúčastněnou. Snad je to srozumitelné. Díky za odpověď. S Pozdravem M.K.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
provést mobiliární exekuci lze pouze v místě, kde se povinný skutečně zdržuje, na tom nemění nic skutečnost, kde má hlášenu adresu trvalého pobytu nebo adresu doručovací. Exekutor má povinnost zjistit, kde se povinný skutečně zdržuje, bylo by překročením jeho pravomocí, pokud takto neučinil a domáhal se vstupu do nějakého obydlí jen na základě údaje v evidenci obyvatel.
 
Doporučujeme, aby Vaše kamarádka jakožto oprávněný užival bytu (vlastník, nájemce) co nejdříve písemně oznámila exekutorovi, že uvedený pán se na adrese bytu již nenachází. Rovněž doporučujeme nepřebírat za povinného jakoukoliv poštu a neuvádět jeho jméno na poštovní schránce v domě.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis