Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce a srážky ze mzdy

Vloženo: 01.11.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Můj syn má několik exekuci které pravidelně splácí.po sehnání zaměstnání mu začali srážet ze mzdy splátku 2.500 Kč.dnes mu ten samý exekutor volal že musí platit i splátkový kalendář.prosim o radu jak postupovat .dekuji P.M.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Váš syn není povinen zasílat exekutorovi nad rámec již prováděné exekuce (srážky ze mzdy např.) ničeho. Exekuci lze provádět pouze zákonnými způsoby, mezi které "dobrovolné splátky" nepatří. Jinými slovy, exekutor je oprávněn k vymožení dluhu použít pouze ty způsoby provedení exekuce uvedené v zákoně, mezi které patří např. srážky ze mzdy, postižení bankovního účtu nebo jiných majetkových účtů, prodej movitých věcí nebo nemovitostí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis