Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce - spotřebitelský úvěr na vozidlo

Vloženo: 13.12.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, prosím o radu či návrh dalšího postupu, jsem připraven zaslat i potřebné podklady. Je na mne nařízena exekuce, z důvodu neplnění splátkového kalendáře při prodeji vozidla na spotřebitelský úvěr. Ten mi poskytla spol Santander Consumer finance. Vozidlo bylo na základě protokolu bývalou manželkou společnosti předáno, ta jej však prodala. Společnost poté prodala i pohledávku jako takovou, nyní je již třetí oprávněný a příslušenství obrovské. Exekuce byla nařízena na základě EPR, proti kterému jsem podal odpor. Ten byl zamítnut, jelikož byl datován 11 den po doručení, tedy byl opožděný. Od té doby se soudy při každém mém návrhu na zastavení exekuce odkazují právě na fakt, že jsem se měl účinně bránit v exekučním řízení a odmítají cokoli zpětně přezkoumávat.
V této exekucí namítám několik věcí: Předně rozporuji RPSN, uvedené na smlouvě. Namítám i to, že je součástí pohledávky smluvní pokuta, která není ve "vyúčtování" společnosti nijak specifikována, jsou tu i náklady společnosti, které také nejsou nijak vyčísleny - navíc nejsou tyto položky nikde na smlouvě. Nezdá se mi ani to, že není nijak podložena cena vozu, který společnost prodala a dle mého názoru prodala vozidlo pod cenou. Nelíbí se mi ani fakt, že se má pohledávka neustále přeprodává, že mi tím jen rostou náklady a příslušenství. A v neposlední řadě namítám to, že všeobecné smluvní podmínky nebyly součástí smlouvy. Lze mi, prosím, nějak pomoci?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
s politováním musíme konstatovat, že veškeré námitky, které uvádíte, jste měl skutečně uplatnit v rámci nalézacího řízení konaného před soudem, který by býval byl rozhodoval o žalobě na zaplacení proti Vám, kdybyste byl býval podal včasný odpor proti EPR. V exekučním řízení již není prostor pro to, aby bylo o takových Vašich námitkách rozhodováno.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis