Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce a splatkovy kalendar

Vloženo: 02.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Zdravim, potrebuju radu ohledne exekuce. Na mem byvalem trvalem bydlisti (dosud tam bydli stryc) se obevil ve dverich dopis od exekutora s kontaky atp. Potreboval bych vedet jestli jde proti tomu neco delat aby nedoslo k nejhorsimu. Mam novou, dobre placenou praci s dlouhodobym vyhledem zamestnani a chtel bych zjistit jestli je vubec mozne se s exekutorem nejak treba telefonicky domluvit na zastaveni exekuce formou splatkoveho klendare ci nikoliv. Nebo co mam nejlepe udelat aby nedoslo treba k zabavovani. Za kazdou radu budu rad a dekuji :)

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v první řadě je třeba uvést, že exekutor může provést soupis movitých věcí povinného jen v takových prostorech, které povinný užívá a má v nich tak uloženy své věci. Pokud na adrese Vašeho bývalého trvalého pobytu již nebydlíte a svým jednáním nezavdáváte příčinu, aby se mohl exekutor domnívat, že prostory užíváte (např. tím, že si na takové adrese přebíráte poštu), nemá exekutor oprávnění vstoupit do prostor užíváných výlučně Vaším strýcem.
 
Co se týče uhrazení exekučně vymáhaného dluhu ve splátkách, taková možnost samozřejmě existuje, bude však záležet na vůli exekutora a oprávněného (věřitele), zda s tím vysloví souhlas, neboť povinný nemá zákonný právní nárok na exekuční splátky. Rozhodně tedy exekutora co nejdříve kontaktujte a navrhněte takovou výši splátek, která je přiměřená celkovému dluhu tvořenému původním dluhem a náklady exekučního řízení.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis