Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce a předmanželská smlouva

Vloženo: 04.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,v létě budeme mít s mužem svatbu,on má z minulých let exekuce,asi z roku 2011,2012,když se sepíše předmanželská smlouva,a napíše se že všechen majetek je můj a on na nic nemá nárok,může se mě dotknout jeho minulost a přijdou i ke mě exekutoři?nebo mě můžou sáhnout na plat až budeme manželé?děkuji za odpověd

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
před uzavřením manželství si snoubenci mohou ujednat ve formě veřejné listiny (notářského zápisu), že okamžikem uzavření manželství mezi nimi nevznikne společné jmění manželů (SJM), kdy takový smluvený režim bude spočívat buď v "režimu oddělených jmění" nebo v "režimu vyhrazujícím vznik společného jmění až ke dni zániku manželství."
 
Pokud tak snoubenci učiní, nebude po uzavření manželství možné postihnout majetek ve společném jmění manželů, neboť žádné takové společné jmění nebude existovat. Nebude tak tedy ani možné exekučně postihnout bankovní účet druhého z manželů (mzdu toho z manželů, který dluh nepřevzal, již nelze v exekuci postihnout ani tehdy, kdy společné jmění mezi manželi existuje).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis