Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce po skončení insolvence

Vloženo: 28.11.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, před rokem mi skončila insolvence, byla jsem usnesením osvobozena od zbytku pohledávek a přesto mi včera přišla exekuce na pohledávku, kterou jsem měla nahlášenou v insolvenci a ve výši cca 87% jsem ji splatila a na zbytek té částky byla uvalena exekuce na mého přítele. Prosím o radu. jak mám dál postupovat. Děkuji, s pozdravem V.P.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ve svém dotazu uvádíte, že na v insolvenci neuhrazenou část dluhu je nařízena exekuce proti Vašemu příteli. Z toho vyplývá, že Váš přítel je v dané věci rovněž dlužníkem (buď závazek převzal spolu s Vámi, nebo k němu následně přistoupil jako další dlužník). 
Exekuce proti Vašemu příteli tak nyní probíhat může, neboť Váš přítel insolvenčním řízením neprošel a nevztahuje se tak na něj osvobození od zbytku závazků přihlášených do insolvence tak jako na Vaší osobu.
 
Pokud je exekuce vedena přímo proti Vaší osobě k vymožení pohledávky přihlášené do insolvence, je třeba exekutorovi předložit usnesení insolvenčního soudu o tom, že jste se v insolvenčním řízení osvědčila. Exekutor by pak měl vůči Vám takovou exekuci zastavit.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis