Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce a osobní bankrot

Vloženo: 29.07.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, mám několik exekucí v celkové výši asi 500 000 Kč, zjistila jsem to teprve nedávno, od té nejstarší uplyne příští rok lhůta deseti let a ta také činí nejvyšší sumu. Bude tedy v pořádku postup, zažádat v příštím roce o promlčení tohoto jednoho dluhu a poté vyhlásit osobní bankrot? Žádný majetek nevlastním, byla jsem nějakou dobu bez práce, až teprve nedávno se mi podařilo najít zaměstnání. Moc děkuji za odpověď. A.N.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud dojde k promlčení exekucí vymáhaného dluhu, můžete samozřejmě podat k exekutorovi, příp. exekučnímu soudu, návrh na zastavení exekuce z důvodu promlčení práva oprávněného svou pohledávku vymáhat.
 
Návrh na zahájení insolvenčního řízení se žádostí o povolení oddlužení můžete podat tehdy, budete-li splňovat zákonné podmínky pro to, aby Vám insolvenční soud v rámci insolvenčního řízení oddlužení povolil. V současné době jsou těmito podmínkami existence úpadku (více věřitelů s pohledávkami po splatnosti a neschopnost splácet) a prokázání schopnosti splatit běhěm následujících 5 let alespoň 30% přihlášených pohledávek.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis