Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce od VZP

Vloženo: 11.10.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den , mam neopravnenou exekuce od VZP za pripl.11000kc a to jsou v mesicech kdy nejsem byla na uradu prace byla jsem bud sankcni neopravnene vyrazena a timto jakoby se udelal tzv dluh coz neni vubec nebot ja jsem osoba bez prace a prijmu a soucastne jako osoba hmotnou nouze ale o tom jsem nevedela tak nemohla udelat to u vzp podat o prominuti platby na zdravotni pojisteni,ale ja jsem podala zadosti ale nevim proc nic neudelal vzp ale dal me na soud a rovno na exekuce a ted dnes prisel soudni vykonavatel a zacal me vyhrozovat ze mi vemou vsechno a dokonce oplepel nekolik veci : televize thomson od roku 1996 ktere jiny o ni nestoji ,fen a obraz ktere nebyl pro to aby ho oznacoval jelukoz je osobne ode mne namalovani a je trosku nabozensky a narodni coz neodpovida s ceskych prestav a hlavne chi podotikat ze Ja Nejsem Ceska obcanka takze ne vstahuje se vubec jako takove exekuce na moje osoba ale ten byl diskriminacni a urazlivy co se delavam tady at tahnu odkud jsem prisla a policie taky tak natoz jsem rekla ze mam svoe prava a zakon je na moje strana. Ale potrebuji od vas pomoc jak a kde podle jakeho zakona mam zastavit ta exekuce z duvodu ze nejsem ceska obcanka a jako opravnenosti nebot jsem osoba v hmotne nouze a vzp by mela vzit v potaz a ten exekutor mi dal kratkou dobu na splaceni po prve chtel 10000desettisic korun a pak slevil na 5000 do utery 16.10.2018 a janemohu zaplatit takova suma jelikoz je nemam mam platit dva najemy a chybej mi penize do nich a o tom jsem rekla ze nemohu nanejviz jen 1000 a potom splatky 500kc.mesicne a chteji k ty skoro 11tisic asi tak 9000 neprimetene vysoke provize pro exekutora ale hlavne ja nemam zadny dokument od nej na zaklade ceho se dela ta exekuce !??rozhodnuti a pod. Zitra se mam s VZP domluvit na zpet vzeti exekuce a eventualno domluvit s nim ten splatkovy kalendar ja ted jsem bez prace (ale nejsem na uradu prace)ale uz prez rok nedoszavam zadne davky jelikoz musim jim dodat dokumenty z Bulharska coz podle meho a podle zakona nemuseji chtit po mne ale dluh na najemne se navysuje pokud nedostanu nejake ty davky,a nevim jak mohu platit ty splatky by mela VZP prominout tyto penize anebo se mam obratit na soud tj. Abych ukoncila ta neopravnena a podvodna exekuce musim napsat zalobu proti VZP, !!?prosim o pomoc a poradu co mam udelat ,jestli mam dat ted v utery penize alespon 1000a potom 500mesicne. S pozdravem D.D.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
na oprávněnosti vedení exekuce proti Vám jakožto povinnému nic nemění, že nejste občankou České republiky.
 
Pokud jste se bez své viny ocitla přechodně v takovém postsavení, že by  neprodlená exekuce mohla mít pro Vás nebo pro příslušníky Vaší rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen, může exekutor nebo exekuční soud na Váš návrh odložit provedení exekuce. Návrh je nutné podat u exekutora, který exekuci provádí. Pokud takový návrh není svévolným nebo zřejmě bezúspěšným uplatňováním práva, nesmí exekutor po dobu do rozhodnutí o takovém návrhu činit žádné úkony směřující k provedení exekuce.
 

Pokud jste nemajetná, můžete zároveň podat u exekutora návrh na zastavení exekuce.
 
Co se týče doložení oprávněnosti konání exekuce proti Vám, je exekutor povinen Vám doručit
-  vyrozumění o zahájení exekuce
- exekuční návrh
- kopii exekučního titulu, tj. rozhodnutí, které přiznáva věřiteli vůči Vám pohledávku (nejběžnějším exekučním titulem je pravomocné a vykonatelné rozhodnutí soudu)
- výzvu k dobrovolnému splnění vymáhané povinnosti se stanovením lhůty 30 dnů.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis