Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce, obstavení účtu

Vloženo: 01.08.2017
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, mám přítele, který nedávno zjistil, že má na sebe uvaleno několik exekucí, některé staré již několik let, jelikož se hodně stěhoval a nehlídal si poštu, tak o tom údajně nevěděl. V současné době má nové zaměstnání zatím na DPP, od konce roku by měl mít HPP. Po té si chce zažádat o osobní bankrot a začít splácet. Žádný movitý majetek nevlastní, bydlí teď u mě, já bydlím v pronájmu, jeho výplata chodí na můj účet. Chtěla bych vědět, jestli hrozí mé osobě nějaké nebezpečí ohledně exekutorů, jestli mi můžou obstavit účty nebo zabavit majetek, když on má trvalé hlášeno na městském úřadě, nejsme manželé. Na co si mám dát pozor. Děkuji za radu. Petra M.

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
Vaše účty exekutor postihnout nemůže, neboť se má za to, že prostředky na nich uložené jsou ve Vašem výlučném vlastnictví.
 
Nicméně pokud bydlíte spolu s exekučním dlužníkem, může Vám exekutor v rámci exekuce prodejem movitých věci "oblepit" Vaše movité věci nacházející se v bytě, kdy se poté budete muset Vy sama domáhat vyškrnutí svých věcí ze soupisu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis