Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce a nemovitost

Vloženo: 02.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

DOBRÝ DEN, OTEC SE PŘED ČASEM DOSTAL DO FIN. POTÍŽÍ.. TAK JSEM SI S PŘÍTELEM VZALI HYPOTÉKU, ODKOUPILI OD OTCE RODINNÝ DŮM A OTEC ZAPLATIL VŠECHNY EXEKUCE ATD..TO BYLO NĚKDY KOLEM R. 2011.. MYSLELI JSME, ŽE JE VŠE V POŘÁDKU JENŽE KOLEM R. 2014 PŘIŠEL DOPIS OD SOUDU, ŽE U JEDNÉ Z EXEKUCÍ NAPSALI CHYBNÉ DATUM NAROZENÍ ( MÍSTO 1953 NAPSALI 1853, KVŮLI TOMU SE DOTYČNÁ EXEKUCE NEZAPLATILA) A ŽE DANÁ EXEKUCE STÁLE BĚŽÍ.. JENŽE V TÉ DOBĚ BYL OTEC PO DVOU MRTVICÍCH A BYL V INVALIDNÍM DŮCHODU A POBÍRAL 5500KČ. TUDÍŽ TO NEMOHL ANI SPLÁCET.. V TÉ DOBĚ EXEKUCE BYLA NA CCA 40000 + NÁKLADY..DNES 2.5. 2017 PŘIŠLA EXEKUCE UŽ NA 140 000+ NÁKLADY.. OTEC BYL NĚKDE V PORADNĚ A TAM MU DOPORUČOVALI ABY TO NEPLATIL, ŽE JE NEMAJETNÝ ( VLASTNÍ POUZE STARÝ AUTOMOBIL ŠKODA FELICIE) A ŽE MU VLASTNĚ NEMOHOU NIC VZÍT.. CHCI SE PROTO ZEPTAT JESTLI JE TO OPRAVDU TAK??A JESTLI TŘEBA NEMŮŽOU NA RODINNÝ DŮM, KTERÝ JSME OD NĚHO KOUPILI, PROTOŽE EXEKUCE JE JEŠTĚ Z DOBY KDY VLASTNIL RODINNÝ DŮM.. DĚKUJI ZA RADU.. S POZDRAVEM.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem k tomu, že k převodu domu došlo již v roce 2011, tedy v době účinnosti starého občanského zákoníku, mohl věřitel (příp. exekutor) žalobou u soudu napadnout převod nemovitosti z Vašeho otce na Vás pouze do 3 let ode dne převodu nemovitosti. Pokud tak neučinil, dnes již tak učinit nemůže a nemůže tedy tak dojít ke zpětnému převodu domu na Vašeho otce.
 
Co se týče zastavení exekuce pro nemajetnost, tak občanský soudní řád skutečně uvádí "nemajetnost" povinného (dlužníka) jako jeden z důvodů, pro které lze exekuci zastavit.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis