Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce -nájemník s velkou rodinoiu

Vloženo: 18.06.2014
Kategorie: 
Nájemní bydlení
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych využít Vaší online poradny k tomuto dotazu. Jsem spolumajitelkou nemovitosti se 6 byty na vesnici se 3000 obyvatel, kterou jsme získali v restituci a bydlí v ní několik sociálně slabých nájemníků, kteří platí velmi nízký nájem. Nemovitost není v dobrém stavu a každoročně její údržbu a společné náklady dotujeme. Dům jsme chtěli darovat obci, která by dosáhla na dotační programy MMR, ale obec zájem o provozování obecních bytů a s tím spojené starosti nemá. Nyní se uvolnil v domě jeden větší byt a má o něj zájem rodina se 3 malými dětmi, která je v tíživé sociální situaci, přišli o vlastní dům. Rádi bychom jim byt pronajali, ale dozvěděli jsme se, že muž je v exekuci ( nejedná se o manžele, žijí s ženou a dětmi ve spol.domácnosti) na cca 1 mil.Kč. Je nezaměstnaný, práci nemůže sehnat. Ve spolupráci se soc.odborem a Úřadem práce máme zjištěno, že rodina dosáhne na příspěvek na bydlení i na dávky v hmotné nouzi. Jedná se nám ale o to, zda jim nemohou být tyto dávky zabaveny. Chceme pomoci, ale potřebujeme nájemníka, který by platil alespoň průměrné nájemné, abychom z něj mohli financovat základní údržbu. V případě, že by jim tyto dávky mohly být zabavovány,nebudou mít z čeho nájem platit. děkuji za radu  

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
podle § 317 odst. 2 občanského soudního řádu nepodléhají dávky pomoci v hmotné nouzi ani příspěvek na bydlení výkonu rozhodnutí. V rámci exekuce tedy tyto dávky nemohou být postiženy.

 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis