Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce na vyzivne

Vloženo: 15.10.2017
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobry den,mam dotaz sem samozivitel deti a matka nehradi vyzivne,vec sem predal exekutorovi a ten z vymozenych penez 37tis mi poslal ani ne polovinu a zbytek si nechal na naklady,Jedna sparavne kdyz jde o prednostni pohledavku.Jeho naklady bych odhadl max na 100kc z dva odeslane dopisi.Dekuju za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
náklady exekučního řízení, resp. odměna a náhrada hotových výdajů exekutora, jsou stanoveny v příslušné vyhlášce a v každém případě se pohybují minimálně v rámci několika tisíc Kč. Postup exekutora, kdy z vymožené částky zašle oprávněnému jen část a na zbylou část vydá "Příkaz z úhradě nákladů exekuce" a takovou část si ponechá, je v praxi bohužel běžný, neboť není nezákonný.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis