Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce na účet - co bude dál?

Vloženo: 16.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, dostali jsme se do tíživé finanční situace. Mám na účtě asi 120 tisíc exekuci. Měsíčně mi na účet chodí kolem 5 tisíc, taď tam skoro nic není. Co můžu očekávat, že bude dál? předpokládám, že to asi nefunguje tak, že až se z těch 5000 měsíčně nastřádá těch 120, tak to prostě strhnou a uvolní. Budou po mě chtít ještě nějaké splátky? Nebo budou chtít i zabavit majetek? Já i manžel jsme OSVČ, takže z platu od zaměstanavatele nám nemají jak strhávat. Až mi přijde dopis od exekutora, tak se s ním samozřejmě zkusím nějak domluvit, ale ráda bych věděla, co můžu čekat. Děkuju moc za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor je oprávněn k vymožení dluhu provádět exekuci některým ze zákonných způsobů, v případě potřeby i několika způsoby najednou. Může tedy i nadále provádět exekuci finančních prostředků nacházejících se na Vašem účtu (samozřejmě pokud tam nějaké vůbec budou) a vedle toho může přistoupit např. k prodeji Vašich movitých věcí. Rozhodnutí, jaké způsoby provedení exekuce použije, je jen a jen na exekutorovi.
 
Doporučujeme exekutora co nejdříve kontaktovat a navrhnout splácení dluhu v přiměrených splátkách. Exekutor Vám sice není povinen vyhovět, pokud však souhlasit bude, můžete se vyhnout právě možné exekuci dalšího majetku.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis