Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na řidičák

Vloženo: 20.07.2019
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den, měl jsem exekuci na dlužné alimenty za 3 měsíce, zároveň jsem měl exekuci na řidičák. Alimenty jsem zaplatil a řidičák mě vrátili.
Ale nezaplatil jsem náklady na exekutora a náklady oprávněného a nyní (po roce) mě opět přišel exekuční příkaz na zadržení řidičáku. Podotýkám, že všechny alimenty jsou zaplacené.
Muže mi exekutor za tohle zadržet řidičák, když alimenty jsou zaplacené ???

Předem děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud exekucí není vymáhán nedoplatek na výživném, exekutor by neměl řidičský průkaz zadržet, neboť exekuci lze tímto způsobem vést pouze pro dluh na výživném. Doporučujeme tedy podat návrh na částečné zastavení exekuce dle ust. § 268 občanského soudního řádu s tím, že pohledávku nelze uspokojit zadržením řidičského průkazu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis