Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na podíl dědictví

Vloženo: 11.10.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, rád bych se na vás obrátil s prosbou o radu. Jsem v situaci, kdy poctivě splácím dvě exekuce celkově v max. rozsahu 50 000,-kč +- , v malých splátkách, ale pravidelně a jsou již z větší části splacené. Mám pouze částečný invalidní důchod a nic co by mě bylo možno vzít. V tento okamžik jsem ovšem v situaci, kdy pravděpodobě zdědím polovinu nemovitosti po otci v celkové ceně 500 000,-kč +- ( polovina tedy 250 000,-kč) Z případného prodeje bych rád své závazky samozřejmě velice rád vyrovnal a měl klid. Co tedy prosím vás nastane při dědickém řízení, jak se mohu bránit, nebo jaké mám možnosti, např. vzdát se svého podílu ve prospěch mé matky ( byť rodiče jsou rozvedeni). Atd.. Velice děkuji za radu. S pozdravem MK.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem k tomu, že je proti Vám vedena exekuce, nemůžete platně odmítnout dědictví nebo se vzdát svého dědického podílu ve prospěch jiného dědice bez souhlasu exekutora. Takové jednání by mohlo být považováno za krácení Vašich věřitelů, neboť objem Vašeho majetku by se nezvětšíl a nebylo by tak možné provést jeho exekuci.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis