Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce na plat+učet vysvětlení

Vloženo: 27.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, měl bych dotaz popř. vysvětlení.(nováček) Je na mě exekuce na 22 tisíc. v bance mám zablokovaných 22 tisíc, + už 2 měsíce mi z výplaty strhávají po 4tisích měsíčně. Jestli to dobře chápu tak až z platu zaplatí těch 22tisíc, tak mi v bance peníze odblokují nebo se také pošlou na učet exekutora ? který tím pádem dostane víc jak 22tisíc ? děkuji předem za vysvětlení

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v exekuci je možné po povinném vymáhat jen exekuovanou povinnost (jistina, úroky, náklady předchozího řízení apod.) a náklady exekuce (představované zejména odměnou exekutora). Jakmile jsou všechny uvedené části "vymáhané povinnosti" vymoženy, exekuce je splněna a končí. Exekutor je poté povinen co nejdříve oznámit bance, že exekuční příkaz postihující Vás účet pozbyl platnosti, teprve jakmile je taková zpráva doručena bance, tato přestane odesílat z Vašeho účtu peníze exekutorovi. Pokud bude na povinném vymoženo více než je vymáhaná povinnost, bude samozřejmě exekutor povinen vrátit mu přeplatek.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis