Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na plat v zahraničí

Vloženo: 26.05.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den !!!! CHtěla bych se zeptat :Když budu pracovat v Německu ,kde budu mít trvalí pobyt ,svůj účet v bance,budou tam za mně platit socialní a zdravotní pojištění. V Česku mám dluhy a exekuce které bych chtěla splácet .JAK NA TO??? A ještě potřebuji vědět - když Pošlu do Česka své údaje o mém bydlišti a zaměstnavateli v Německu .KVŮLI UKONČENÍ zdravotního a socialního pojištění v česku ,aby mi nenarůstaly další dluhy!!! CO TO PRO MĚ ZNAMENÁ ???Může mi být kracen plat ,nebo můj účet v Německu !!! děkuji za odpovědi!!!!

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud v České republice nesplníte povinnost uloženou Vám vykonatelným rozhodnutím soudu (např. platebním rozkazem, rozsudkem), nemůže sice Váš majetek v Německu postihnout český soudní exekutor, to ale neznamená, že jej nemohou postihnout příslušné německé orgány. Věřitel má totiž možnost využít legislativu Evropské unie a zařídit si, aby byl český vykonatelný exekuční titul vykonán rovněž v jiném členském státě EU, tedy např. v Německu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis