Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na plat v Německu s trvalým pobytem v ČR

Vloženo: 23.04.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, přítel má neoprávněnou exekuci na plat v Německu (je německé národnosti), do které se dostal ne vlastní vinou. Žije už delší dobu u mě v ČR. Nyní bych mu ráda přihlásila trvalý pobyt i místo podnikání zde. Nemovitost je novostavba napsaná pouze na mě. Zajímalo by mě, zda může exekutor vykonávat činnost i za hranicemi, tj. jestli někdy hrozí, že němečtí exekutoři zaklepou na naše dveře a budou po mně něco požadovat? Předem moc děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

na území ČR mohou provádět exekuci pouze čeští exekutoři 

 Nutno ale říci, že jsou jiné možnosti, jak by oprávněný mohl majetek Vašeho přítele nacházejícího se v ČR postihnout. Vzhledem k tomu, že by šlo o výkon rozhodnutí v rámci EU, není to natolik administrativně náročné vzhledem k mnoha nařízením upravujícím spolupráci v soudních věcech, uznávání rozsudků a institut evropského exekučního titulu.
 
Pokud nejste sama osobou povinnou - tedy dlužníkem - není samozřejmě možné v rámci exekuce postihnout Váš (např. nemovitý) majetek.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis