Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce na plat, tak proč odstavit účet

Vloženo: 28.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, již několik let mi exekutoři strhavaji peníze od zaměstnavatele, jsem i po konkurzu (insolvencni řízení), v té době jsem si nemohl zřídit nikde účet, moje banka to vyhodnotila jako že nejsem věrohodny, tak mi účet zrušila. Teď mám již rok po konkurzu, exekuce běží dál, jak jsem rikal, strhává mi je zaměstnavatel, ale když si zridim účet, kvůli výplatě (nezabavitelne části platu), tak i přesto mám účet zablokován?? Nemohu si pak zřídit nikde účet, protože je vždy zablokován, I když už exekuce běží, myslím tím, že mi peníze strhavaji. Můžu být takto tzv. perzekuovan, protože mi už nikde v bance účet nezřídí. Vím, že mohu po bance pak žádat o výdej částky, rovnajici se 2 ouch minimálních částek, což 1 je 3410. Je toto jednání od exekutorů korektní, normální, nebo nemohou již dále někde něco blokovat, pokud peníze jsou z mého platu strhavany?? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v žádném případě se nejedná o perzekuci Vaší osoby ze strany exekutorů, ale o zákonný způsob provádění exekuce. Dle exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) je možné vymáhat dluh po dlužníkovi i několika způsoby provádění exekuce najednou, a to za předpokladu, že k vymožení dluhu nepostačuje způsob jediný (např. srážky ze mzdy).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis