Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce na plat

Vloženo: 13.06.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,mám exekuci na plat.Strhavaji mi 2500 platu,pak mi blokli účet a nakonec přišel exekutor i domu.Resim to,že mimprisla výplata a nic s ní neudělám.Volala jsem exekitorovi z čeho mám žít a říkal,že mám zajít do banky a vyplati mi 2 krát životní minimum.Byla jsem v bance a tam zjistili že výplata byla poslána na účet exekutora takže už tam nemám ani to životní minimum.Nevim na koho se mám s tím obrátit aby mi to poslali zpět a mohlo by mi být vyplaceno životní minimum a jakým způsobem.Dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
zpětně nelze bohužel vrátit na Váš účet peněžní prostředky, které byly již postiženy exekucí. O dvojnásobek životního minima však můžete požádat banku znovu tehdy, až se na Vašem účtu dostatečné peněžní prostředky nacházet budou, např. po příští výplatě mzdy. Upozorňujeme však, že takovou žádost můžete podat u každého bankovního účtu postiženého exekucí jen jednou.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis