Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na mzdu a ucet v minusu

Vloženo: 17.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den.Splacim na exekuci pres 70tisic formou srazek ze mzdy(samozrejme velmi vysokych)splacim pravidelne kazdy mesic.Mam doplatit jeste neco pres 37 tisic a na tuhle castku mi exekutor nechal dat na uctu v bance do minusu.Jde mi o to ze bere penize jak ze mzdy tak s uctu kde se druha cast vyplaty uklada nez dosahne vyse uvedeneho dluhu.Chci vedet jak bude postupovat exekutor kdyz uz mu ze srazek ze mzdy a na ucte uz bude dostatek financi na splaceni dluhu jak je secte dohromady?Jde mi o to abych mu misto 37 tisic nepreplatil treba 50,Doufam ze je to srozumitelny.Za kazdou radu vam lidi velky dik.Cau.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor je oprávněn provádět exekuci několika způsoby najednou, tedy např. kombinací srážek ze mzdy a postižením Vašeho účtu. Bylo-li by v exekuci vymoženo více, než mělo, bude exekutor povinen Vám přeplatek vrátit, jinak by se na straně oprávněného (věřitele) jednalo o bezdůvodného obohacení. 
Celkové "vyúčtování" toho, kolik mělo být vymoženo a kolik vymoženo bylo, bývá exekutory uvedeno na závěr exekuce v písemném Příkazu k úhradě nákladů exekuce Mimoto můžete exekutora kdykoliv požádat o písemné vyúčtování.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis