Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na koupené auto

Vloženo: 05.02.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, v listopadu 2017 jsem v dobré víře koupil přes inzerát starší automobil. Cca po třech týdnech se mě ozvalo postupně pět exekutorů, že koupě vozidla je neplatná a že jim mám vozidlo vydat, jelikož na původního majitele je vedena exekuce. Všechny exekutory jsem písemně požádal o vyjmutí vozidla s evidence pohledávek, ale žádosti byli zamítnuty.
Čekal jsem tedy kdy se nějaký z uvedených exekutorů objeví a vozidlo mě zabaví. Už je to přes rok a stále nic, takže mě zajímá, jak mám dál postupovat. Do auta jsem pochopitelně neinvestoval žádné peníze a to se stává pomalu nepojízdným vozidlem na součástky.
Prosím tedy o radu, jak mám v tomto případě postupovat, když se chci vozidla zbavit a zda jej mohu vůbec nechat ekologicky zlikvidovat, nebo prodat na náhradní díly.
Děkuji moc za radu
S pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,

z Vašeho dotazu vyplývá, že vůči Vám již byla uplatněna námitka neplatnosti převodu vozidla na Vaši osobu. Z toho dle ust. § 44a zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád plyne, že je v důsledku uplatnění námitky převod vozidla od počátku neplatný. Jelikož jste byl požádán o vydání vozidla exekutorovi, nezbývá Vám nic jiného než toto vozidlo řádně exekutorovi vydat. Vozidlo nemůžete ekologicky zlikvidovat ani prodat na náhradní díly.

Vůči bývalému majiteli můžete uplatnit nárok na náhradu škody, která Vám vznikla zaplacením kupní ceny za vozidlo.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis