Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exekuce na jinou pohledávku

Vloženo: 14.12.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, v r. 2009 na mne byla vydána exekuce pro 13.000 Kč( osobní dluh). Celou dobu jsem bez majetku, přiměřených příjmů, bydlel jsem u rodičů. Před 1,5 rokem jsem začal dělat jako OSVČ a teď mi přišla exekuce na jinou pohledávku, takže hlavní odběratel celé mé faktury posílá exekutorovi. Teď je dluh 120.000 Kč. Slyšel jsem, že měl exekutor exekuci ukončit tzv. "bezvýsledně" pro nemajetnost. A dá se proti exekuci na jinou pohledávku nějak bránit, když mi takto seberou 80% příjmů. Děkuji za odpoveď. Pavel

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor není povinnen zastavit exekuci pro nemajetnost povinného. Mohl by tak býval učinit pouze na základě návrhu povinného nebo oprávněného. 
Vzhledem k tomu, že exekuce provedením "přikázání jiných pohledávek" je zákonným způsobem provedení exekuce, nelze se proti zákonně prováděné exekuci nijak  bráni a povinný je povinen provedení exekuce strpět.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis