Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce na auto

Vloženo: 25.09.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám na sebe uvaleno několik exekucí, od nového roku bych měla mít konečně práci na HPP a chci si zažádat o osobní bankrot. Nemám žádný majetek, jen staré auto, které jsem ještě do nedávna používala, ale skončila mu technická, tudíž s ním už nejezdím a je odstavené. Kde se dá zjistit, jestli je na auto, jakožto jediný můj majetek, uvalena také exekuce? Měla jsem v úmyslu ho případně prodat, což by tím pádem zřejmě nešlo. A pokud by v exekuci bylo, tak co s ním, přenechat ho exekutorům?? Děkuji moc za odpověď. Alice N.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v tomto případě není důležité, zda je Vaše auto předmětem exekuce,  s autem nesmíte právně nakládat (např. jej prodat) již jen proto, že je na Vaši osobu nařízena exekuce a taková povinnost - zdržet se s nakládáním se svým majetek - vyplývá přímo ze zákona (exekučního řádu). 
Pokud Vám nebude udělen příslušným soudním exekutorem vedoucím proti Vám exekuci výslovný souhlas k prodeji auta, nemůžete auto během exekučního řízení prodat.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis