Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce manžela

Vloženo: 03.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,mám dotaz můj manžel se rozvedl a nevyplatil bývalou manželku,exekutor chce teď peníze vymáhat na mě,má na to právo,když máme rozdělený majetek a smlouvu mezi sebou

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ve svém dotazu bohužel neuvádíte:
- na základě čeho vznikl Vašemu manželi závazek vyplatit bývalou manželku (dohoda manželů, rozhodnutí soudu o vypořádání SJM?)
- zda závazek Vašeho manžela vůči bývalé manželce ji vyplatit vznikl před uzavřením manželství s Vámi (typicky uzavření dohody o vypořádání SJM s ověřenými podpisy) 
- zda závazek vznikl až po uzavření manželství s Vámi (typicky  vypořádání jejich zaniklého SJM soudem v době, kdy jste již byli manželé)
- zda je vaše dohoda o úpravě společného jmění manželů evidována v Seznamu listin manželského majetkového režimu (do Seznamu takovou listinu zapisuje notář nebo notářská komora),
- kdy byla taková dohoda do uvedeného Seznamu zapsána.
 
Bez znalosti uvedeného nejsme bohužel schopni Vám podat jednoznačnou odpověď na Váš dotaz.
 
Tým IuRe

 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis