Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce, insolvence

Vloženo: 10.08.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, moc bych vás chtěla požádat o pomoc: mám soudem odsouhlasenou insolvenci, kzerou mi teď zruší, protože přítel, se kterým jsem byla, jsem se rozešla a jeho finance, kterými mi chtěl pomoct nemám a nebudu mít. Asistentka mého insolvencniho správce mě o tomto dnes informovala. Jsem v částečném ID, momentálně na MD. Dům mi již sebrali a na splácení skoro 10tis/mes.nemám. Jde mi nějak prosím pomoc?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud jste s dnes již bývalým přítelem uzavřela smlouvu o tom, že Vám po dobu oddlužení bude poskytovat "důchod", doporučujeme Vám trvat na tom, aby svému závazku ze smlouvy dostál (pokud smlouvu řádně neukončil).
Poté by nebyl zřejmě důvod zastavovat insolvenci nebo nařizovat na Váš majetek konkurs.
 
Pokud by již k závazku bývalého přítele nebylo (z jakéhokoliv důvodu) možné přihlížet, můžete věřitelům navrhnout celkové nižší splacení Vašich dluhů (tedy méně než zákonem požadovaných 30%). Bude pak na věřitelích, zda Vašemu návrhu vyhoví.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis