Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce - Dlouholeté Exekuce

Vloženo: 25.01.2019
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den,
já bych se ráda zeptala pár otázek co se týče exekuce.
Pokud mám exekuce o kterých jsem se dozvěděla minulý rok a tyto exekuce běží dlouhé roky - jedna z r.2003, jedna z r.2010 a jedna z r.2014 mohl by mi někdo vysvětlit jaké budou exekuční náklady?
Kontaktovala jsem exekutory, ale řekli mi, že musím čekat až do konce a potom mi vydají příkazk úhradě kde všechno vyčíslí, ale já nemám vubec představu jakou částku mám očekávat, moc prosím o radu?
Velice Vám Děkuji za pomoc

Text odpovědi: 

Dobrý den,

informaci o výši nákladů exekuce Vám sdělí exekutor. Vzhledem k tomu, že Vaše exekuce ještě nejsou ukončené, exekutor skutečně nemůže vyčíslit konečnou výši nákladů exekuce. Výše odměny exekutora je upravena ve Vyhlášce Ministerstva spravedlnosti č. 330/2001 Sb., o odměně a náhradách soudního exekutora, a to zejména v ust. § 6 následující citované vyhlášky. Tato ustanovení Vám pomůžou alespoň orientačně zjistit výši nákladů exekuce (např. při vymáhání peněžité pohledávky do výš 3.000.000,- Kč činí, dle ust. § 6 odst. 1 předmětné vyhlášky, výše odměny exekutora 15% z vymožené částky). Odměna exekutora je dále navyšována o náhradu hotových výdajů exekutora, náhradu za ztrátu času a náhradu za doručení písemností. Tyto náhrady a jejich výši nelze předem předvídat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis