Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce -alimenty.,

Vloženo: 27.05.2014
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Obecné dotazy k exekucím
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den -exekutor po 4 letech chce zabavit majetek a činí názor že dluh je stále,i když jsem vše doplatil,od vykonavatele mám vyčíslení pohledávky-vše je splaceno. Poradíte mi jak postupovat ?děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud máte vše splaceno, podejte návrh na zastavení exekuce. Návrh adresujte nejprve exekutorovi a v případě, že návrhu nevyhoví, podejte odvolání k soudu. K návrhu přiložte důkazy o zaplacení, tj. potvrzení o úhradě (složenky, pokladní doklad apod.). Exekutor, pokud by návrhu nevyhověl a k zastavení exekuce nedošlo, vydá rozhodnutí, v němž musí zdůvodnit, proč návrhu nevyhověl. Z rozhodnutí by tedy mělo být zřejmé, jaké částky tedy údajně zaplaceny nemáte. V mezičase než k rozhodnutí dojde, můžete exekutorský úřad kontaktovat a žádat o vysvětlení a vyčíslení pohledávky, abyste zjistil, které částky exekutor eviduje jako neuhrazené.
 
Ohledně návrhu na zastavení exekuce můžete vyhledat podrobnější informace v námi již dříve zodpovězených dotazech.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis