Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 15.08.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně manželovi exekuce.Manžel má exekuci z roku 2009,platí pravidelně částku 2500,- trvalým příkazem z účtu. Dnes mu volala účetní z práce, že jim přišla exekuce na plat a manželovi ztrhli 3500,- . Manžel ihned volal panu exekutorovi , bylo mu řečeno, že je to standartní postup, kdyby byla na něj podáná jiná exekuce, aby jim se dostaly peníze do ruky.(žádnou jinou exekuci nemá). Jako každý měsíc odejde splátka 2500kč, jsou opravdu v právu? Manžel platí celých 6 let pravidelně,děkuji moc za odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
způsob provedení exekuce je plně v pravomoci soudního exekutora. Ten může pro vymožení povinné částky využít i několik způsobů provedení exekuce najednou, např. srážky ze mzdy a zároveň postižení účtu povinného.

Ve svém dotazu neuvádíte, na základě čeho splácí Váš manžel částku 2.500,- Kč měsíčně, např. zda mu byl oprávněným schválen splátkový kalendář. Pokud by tomu tak bylo, platí i tak shora uvedené, soudní exekutor je i během řádného plnění splátkového kalendáře ze strany povinného oprávněn přistoupit k vymáhání dlužné částky některým ze způsobů provedení exekuce.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis