Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 06.08.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dobrý den,chci se zeptat co mám dělat nebo kde se mám obrátit.Mam exekuci o které manžel nevěděl ztohoto duvodu jsme se rozvedli a ja bych chtěla poradit co k tomu potřebují aby exekuce nebyla srážena bývalemu manželovi,ale jen mně děkují za kladné vyřizení 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud jste v době trvání manželství neuzavřela s manželem jakoukoliv dohodu o vašem manželském majetkovém režimu, a to u notáře formou notářského zápisu, má se dle zákona za to, že za každý dluh vzniklý za trvání manželství i jen jednomu z manželů odpovídají oba manželé společně a nerozdílně. 
 
Bude tedy čistě na dobré vůli oprávněného (věřitele), zda-li exekuční návrh podá proti Vašemu ex-manželovi. 
 
Doporučujeme navrhnout soudnímu exekutorovi plnění dluhu v přiměřených splátkách. Bude-li oprávněný s navrhovanou výši splátek souhlasit, je možné, že návrh na zahájení exekuce proti Vašemu ex- ani nepodá.
 
Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis