Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exekuce

Vloženo: 16.04.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dobry den bilsem s pritelkini prisel kvůli mě exkutor a oblepil ji majetek podohodě mi umoznil splatkavy kalendar stim ze jeji majetek necha oblepeni zaznamenany v případě když nebudu platit tet sme 1 rok od sebe každý někde jinde ani na te adrese uz ne na ten fakt sem pana exekutora pisemně upozornil presto se ona obava ze ikdyz nejsme spolu porad jimuze byt majetek zabaven jeto mozne děkuji .
 
Muze zabavit jini jeji majetek který tet vlastní a není unich evidovan jako v případě neplaceni ze muzou zabavit ten co měl v evidenci není je pryc nic stěch věci nemá, bud se rozbilo nebo darovala protože kam sla ho nepotrebovala děkuji za odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
pokud není Vaše bývalá přítelkyně rovněž povinným, proti kterému směřuje exekuce, a pokud s ní již nebydlíte, nelze její stávající majetek postihnout exekucí vedenou proti Vaší osobě.
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis