Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exekuce

Vloženo: 25.04.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám exekuci na učtu i pracuji je mi divný že mi nešel do práce a šel rovnou na učet pochopitelně aby měl víc chodí mi tam i jiné věci .Jenom že jsem mu nechávala na učtu 3 tisíce celou dobu byl klid a najednou mi dalších 1tisíc korun strhnoul i z platu jestli na to vůbec má nárok když splátový kalendář činí 2 tisíce a tet to chce po mě zaplatit celé a už má víc jak půlku zaplacenou žádný živ minimum mi nikdy nenechal najednou chce celou částku 11 tisíc korun a přitom dostává měsíčně určitou částku. Najednou mi přijde opět papír od soudu opět to samé at mu to zaplatím do určitého dne nechápu to vždyt každý měsíc má určitou částku neřeknu kdybych neplatila ale má víc než je měsíční splátka jestli má na to právo děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
způsob provedení exekuce je na posouzení samotného soudního exekutora, který může k vymožení dlužné částky použít i vícero způsobů, např. přikázání pohledávky z účtu a zároveň srážky ze mzdy.
Vzhledem k tomu, že povinný nemá zákonný nárok na splátkový kalendář během provádění exekuce a takový kalendář je pouhou dobrou vůlí oprávněného, je možné, aby exekutor - nejspíše na příkaz oprávněného - přistoupil k vymožení celého dluhu jiným způsobem, resp. právě některým ze způsobů provedení exekuce.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis