Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 14.07.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, Mam exekuci, která vznikla kvuli přečerpáni kontokorentu. Zajima me, když exekuci v pořádku splácím, jestli je v te částce za exekuci zahrnut i dluh, ktery mam v bance, kvuli kteremu vše vzniklo? Na tuto otazku jsem se ptala, kdyz jsem si zarizovala splatkovy kalendar a bylo mi receno, ze vse je zahrnuto v castce za exekuci a vse se plati na jeden ucet. Exekuce cini 24.000, mam to temer zaplaceno a prisel mi ted dopis od Tříska a žák k o zaplaceni dluhu v bance dalsich 24.tisic. Přijde mi to divné. Dekuji za odpoveď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
 jestliže jste byla informována o tom, že ve splátkovém kalendáři je zahrnut i dluh z kontokorentu, pak by tomu tak mělo být. Tuto informaci si můžete ověřit přímo v textu dohody o splátkovém kalendáři, sjednaném s věřitelem, případně můžete nahlédnout u exekutora do spisu a zjistit, co konkrétně tvoří dluh, který splácíte. Máte právo pořídit si ze spisu kopie listin, pokud je nemáte nyní k dispozici. Kopie pak můžete zaslat advokátní kanceláři s tím, že dluh již splácíte a předpokládáte tedy, že se jedná o administrativní omyl. Pokud by již bylo zahájeno soudní řízení, pak podejte odpor a zašlete tyto kopie taktéž i soudu. Dle zákona nesmí být žádný dluh vymáhán dvakrát.

 
Dále doporučujeme banku, případně advokátní kancelář, písemně (či alespoň emailem), kontaktovat s dotazem, co přesně představuje dlužná částka, kterou po Vás nyní banka nárokuje, neboť máte za to, že dluh již splácíte (k tomu přiložte kopie souvisejících dokumentů -viz odstavec výše). Pokud by se jednalo např. o smluvní pokuty, které nebyly zahrnuty do dluhu v exekučním řízení, zkuste požádat o jejich odpuštění či alespoň snížení.
 

S pozdravem,
 
Tým IuRe

 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis