Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 09.12.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý večer. Potřebuji poradit. Mám bohužel nějaký dluhy. Mám exekuci na plat a zbývá mě cca 10-11 000kc. Mám dítě na který platím výživné a teď mi další exekutor blokl dlužnou částku na účtě, která jde do mínusu. Mozu se nějak bránit? Pokud vím, tak mi nemůžou vzít vše a musí mi nechat nezabavitelnou částku. Prosím o radu. Moc Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den
 
tzv. nezabavitelná částka, o které jsme v naší poradně již mnohokráte hovořili, je částka, která nesmí být povinnému sražena z jeho měsíčního příjmu, tedy zejména ze mzdy.
Peněžních prostředků nacházejících se na bankovním účtu povinného se nezabavitelná částka netýká, a tyto prostředky mohou být povinnému zabaveny v plné výši (tedy samozřejmě pouze do výše vymáhaného dluhu).
Povinný může pouze banku požádat o to, aby mu banka vyplatila z účtu dvojnásobek životního minima, pokud se tedy taková částka na účtu stále nachází v době přijetí žádosti. Povinný může takto banku požádat jen jednou.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis