Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 31.10.2017
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Text otázky: 

Dobrý den, mám dotaz. Z účtarny mi strhávají jen na jednu exekuci ostatní exekuce stojí. Přišli mi domů vymáhat se na další exekuci, domluvily jsme se na 2000 Kč měsíčně, jelikož mi plat poslední 3 měsíce se pokrátil a už mi na to nezbývá mají právo mě vydírat po telefonu když jsou až 2. na seznamu exekuce účtarna nechce splácet 2 najednou, prý že nesmí. Chci se zeptat mají právo mě vydírat, když už nemám z čeho jim dávat. Děkuji za odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
samozřejmě že nikdo není oprávněn na Vás klást nepřiměřený nátlak, nebo Vás dokonce vydírat. Na jednu stranu je sice exekutor oprávněn Vám "pohrozit" provedením zákonné exekuce prodejem movitých věcí ve Vašem obydlí, na druhou stranu tak ale nemůže činit nevybíravým a amorálním způsobem. Máte-li za to, že se tomu tak děje, podejte k exekučnímu soudu, u kterého je exekuční řízení vedeno, stížnost na postup exekutora, příp. jej podejte i k Exekutorské komoře ČR.
 
Podrobně se způsoby obrany proti takovému jednání exekutorů zabýváme v našem článku, který naleznete zde www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis