Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 06.09.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, byla na mě vedená exekuce, která proběhla na základě srážek ze mzdy, nicméně cca za 5 měsíců mi přišel dopis od exekutora, že pohledavka zanikla a vrácena určitá částka pravděpodobně na základě věřitele, ovšem během půl roku mi přišla nova exekuce od jiného exekutora na skoro stejnou částku, která mi byla vrácena ale navýšení o další castky. Ptám se tedy proč částka nebyla zaslána veriteli a jestli si tedy nechá opět něco zaplatit pak exekuci zruší a opět obnoví u jiného. Děkuji za odpověď P.Č.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Váš dotaz nám není bohužel srozumitelný, pokuste se jej formulovat znovu a zřetelněji, zejména zda byly obě exekuce zahájeny stejným věřitelem, pro stejnou pohledávku (záleží na důvodu vzniku pohledávky - titulu, nikoliv na částce), co se rozumí "vrácením určité částky pravděpodobně na základě věřitele".

 
Pokud byla první pohledávka v první exekuci plně uspokojena, tedy plně vymožena, pak samozřejmě pohledávka věřitele zaniká.
 
Soudní exekutor může zaslat vymožené plnění pouze tomu věřiteli, pro kterého exekuci provádí a pouze pro pohledávku, kterou právě tento exekutor vymáhá. Není totiž vyloučeno, aby pro stejného věřitele vymáhali různé pohledávky různí exekutoři.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis