Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 01.09.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den,koncem roku jsem si u nejmenovane spolecnosti vzala pujcku 10.000kc,ted mi prisla exekuce kde je psana jistina 18.564kc plus naklady exekuce cca 7000kc,zablokovali manzelovi ucet s tim ze musi zaplatit 153000kc ze pry to jsou uroky te spolecnosti,zda se mi to prehnane,castku jsme zaplatili,protoze nebyla jina moznost,i kdyz prisli jeste starsi dluhy a exekuce vzdy to bylo min navysene a tohle jsme proste nepochopili.Je mozno nebo je sance kdyz se to da nejakemu pravniku vymoci aspon cast uroku zpet? Dekuji za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud Vám není srozumitelná částka, která byla exekučně vymáhána, doporučujeme Vám obrátit se s dotazem o upřesnění přímo na soudního exekutora, případně předložit veškeré listiny exekuce se týkající (původní rozhodnutí soudu, dokumenty zaslané exekutorem) některému z advokátů se žádostí o poskytnutí právní pomoci v dané věci. Seznam advokátů naleznete na webových stránkách České advokátní komory www.cak.cz.
 
Bylo-li vymoženo více, než být vymoženo mělo, máte právo požadovat vrácení neprávem vymožené částky z titulu "bezdůvodného obohacení".
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis